Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

ul. Kościelna 17, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel. 600 227 860, www.parafiaociaz.pl, mail - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. _________________________________________________________________________________

Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkanocna – 15 maja 2022

 

 1. Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystość I Komunii św., polecajmy w modlitwie dzieci, które przyjmą po raz pierwszy Jezusa Eucharystycznego do swojego serca. Módlmy się za ich Rodziców o świadectwo wiary, szczególnie, aby pamiętali o niedzielnej Eucharystii.

 2. Dziękuję za złożone tydzień temu ofiary na tacę inwestycyjną.

 3. Nabożeństwa majowe codziennie po mszy św. wieczornej od poniedziałku do soboty. W niedzielę przy wyznaczonych kapliczkach i krzyżach. Dziś nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej w Ociążu przy skrzyżowaniu ul Środkowej i Wiejskiej o godz. 19.00.

 4. W środę 18 maja o godz. 9.00 Msza Św.wintencji uczniów, nauczycieli, dyrekcji i pracowników Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu z okazji Dnia Patrona Szkoły.

 5. Zapraszam naspotkanie kręgu biblijnegow czwartek o godz. 19.00.

 6. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość I Rocznicy Komunii św. Spotkanie dla dzieci z klas IV w sobotę o godz. 11.00, następnie spowiedź dla dzieci i ich najbliższych.

 7. Za tydzień w niedzielę zbiórka przed kościołem do puszek na utrzymanie i formację kleryków diecezji kaliskiej. Proszę o przeprowadzenie tej zbiórki przez Akcję Katolicką.

 8. Proszę o dokonywanie opłat cmentarnych, zaległości można sprawdzić na stronie e-cmentarze, prawie połowa miejsc na naszym cmentarzu nie jest opłacona. W związku z koniecznością dokonywania wysokich opłat związanych z funkcjonowaniem cmentarza, decyzją Parafialnej Rady Ekonomicznej od 1 lipca wzrasta opłata roczna dla grobów pojedynczych i podwójnych, do końca czerwca opłaty będą naliczane po starej stawce. Przypominam, że nasz cmentarz posiada regulamin, który zabrania umieszczania wokół pomnika dodatkowych elementów utrudniających przejścia, jak ławki, drzewa i krzewy.

 9. W minionym tygodniu została poświęcona na plebani przez ks. Biskupa Stanisława Napierałę kaplica z Najświętszym Sakramentem, będzie służyć wszystkim nawiedzającym to miejsce.

 10. Nasza parafia organizuje wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży4-9 lipca w góry do Zakopanego. W programie codzienna Msza św., wędrówki górskie, oraz zwiedzanie min. Krakowa, Wadowic. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegóły na ulotkach pod chórem i na stronie internetowej parafii.

 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marek Sylwester Spaleniak, kawaler, zam. w parafii Ociąż i Wioletta Anna Świtała, panna, zam. w parafii Cynowa. Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić to do kancelarii parafialnej.

 12. Polecam do nabycia nowy numer Opiekuna.

 13. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i  kaplicy. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i terenu wokół proszę rodziny mieszkające przy ul. Kościelnej i Środkowej. O posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie pod nr 7, 7a.

 14. Wszystkim życzę dobrego tygodnia.

 

ks. Eugeniusz Synowiec – Proboszcz

BISKUP KALISKI

Kalisz, dnia 13 maja 2022 roku

L.dz. 965/2022

KOMUNIKAT

 

Święcenia i jubileusze kapłańskie oraz zachęta do modlitwy
o powołania do służby Bożej w Kościele

_________________________________________________________________________

W maju, kiedy oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie, odkrywamy także wartość służby kapłańskiej w Kościele. W miniony czwartek, 12 maja w ostrowskiej Konkatedrze święcenia diakonatu przyjęło dwóch alumnów diecezji kaliskiej: Adrian Albert i Mateusz Zimorski. W najbliższy czwartek, 19 maja o godz. 16.00 w Katedrze św. Mikołaja w Kaliszu będziemy radować się darem trzech nowych kapłanów naszej diecezji. Będą nimi: ks. Jędrzej Grobelny z parafii św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie, ks. Patryk Ławrynowicz z parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim i ks. Rafał Maciak z parafii św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim.

Ciesząc się z tych wydarzeń, pragniemy również dziękować dobremu Bogu za kapłanów, którzy w tym roku obchodzą swoje jubileusze święceń. Jako wspólnota diecezjalna chcemy złożyć dziękczynienie za dar ich życia i powołania podczas Mszy Świętych w Katedrze Kaliskiej: w intencji kapłanów przeżywających 25-lecie święceń kapłańskich 17 maja o godz. 12.00, a tydzień później, 24 maja br. o godz. 12.00, w intencji kapłanów świętujących 60-lecie i 50-lecie święceń.

Jednocześnie w tym ważnym czasie, kiedy wielu młodych ludzi podejmuje decyzję, jaką wybrać drogę życiową, pragniemy prosić Pana, aby mieli otwarte serce i odwagę podjęcia powołania do kapłaństwa. Otoczmy modlitwą w naszych parafiach, wspólnotach i rodzinach, neoprezbiterów, kapłanów jubilatów, a także alumnów diecezji kaliskiej. Niech Maryja, Wychowawczyni powołań kapłańskich oraz św. Józef, Opiekun Odkupiciela wypraszają u Boga dar nowych pracowników Winnicy Pańskiej.

 

 

 

 

bp Damian Bryl

Biskup Kaliski

 

 

 

 

 


 

 
Tu podaj tekst alternatywny