Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

ul. Kościelna 17, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel. 600 227 860, www.parafiaociaz.pl, mail - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

________________________________________________________________________________

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu - 3 Grudnia 2023

 

 1. Ewangelia nie podaje nam daty końca świata, ale przypomina nam o czuwaniu. Rozpoczynający się adwent ma pomóc nam w czuwaniu i byciu gotowym na przyjście Pana.

 2. Zapraszam na Msze święte roratnie ku czci Matki Bożej, od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30. W sobotę roraty o godz. 7.30.

 3. Dziękuję za złożone ofiary na prace remontowe przy elewacji kaplicy filialnej w Kwiatkowie. Całość zadania zostanie sfinansowana z projektu Polski Ład – Odbudowa Zabytków, jednak jest wymagany wkład własny parafii. Można złożyć ofiary na ten cel bezpośrednio na konto remontowe naszej parafii. Bardzo proszę o wsparcie tego dzieła.

 4. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie Panów, którzy kiedyś byli ministrantami.

 5. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o godz. 19.00.

 6. W środę po Mszy św. zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, można napisać intencję na kartkach pod chórem, w których będziemy się modlić podczas tego nabożeństwa.

 7. W I czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa o nowe powołania kapłańskie za wstawiennictwem bł. ks. Władysława Mączkowskiego. Krąg biblijny o godz. 19.00.

 8. W piątek - 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. o godz. 8.00, 16.30 w Kwiatkowie i o godz.18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 9. W głównej kruchcie kościoła można nabyć poświęcone opłatki, niech symbolizują duchową więź nas wszystkich parafian, kiedy w gronie rodzinnym będziemy łamać się tym opłatkiem i składać świąteczne życzenia. Do nabycia są świece na stół wigilijny, dochód z ich sprzedaży jest wsparciem działalności Caritas naszej diecezji.

 10. Intencja dla Wspólnoty Żywego Różańca – o dobre przeżycie czasu Adwentu, o dobrą spowiedź dla wszystkich parafian, o nawrócenie serca dla tych co zapomnieli o Kościele.

 11. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I spowiedzi i I Komunii św.

 12. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 13. Sołtys i Rada Sołecka Kwiatkowa, KGW, OSP zaprasza w dniach 9 i 10 grudnia do Wioski Bożonarodzeniowej w Kwiatkowie, w parku przy sali wiejskiej od godz. 16.30.

 14. Polecam do nabycia nowy numer dwutygodnika Opiekun, w którym min. o zwyczajach i tradycjach adwentowych takich jak „Kozi czwartek” czy „pochód Starych Józefów”.

 15. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i złożoną ofiarę na kwiaty oraz posprzątanie kaplicy. W tygodniu o posprzątanie kościoła i terenu wokół proszę rodziny mieszkające w Fabianowie przy ul. Środkowej 68, 66, 62, 60. O  posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie pod nr 46a, 46b.

 16. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

ks. Eugeniusz Synowiec – Proboszcz

 
Tu podaj tekst alternatywny