Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

ul. Kościelna 17, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel. 600 227 860, www.parafiaociaz.pl, mail - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ogłoszenia Parafialne - XVI Niedziela Zwykła

21 Lipca 2024

1. Ufajmy w oczyszczającą moc miłości Jezusa w Eucharystii. Ta bliskość z Nim sprawia, że „w jednym Duchu mamy przystęp do Ojca”, jak poucza nas dziś Święty Paweł.

2. Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na tacę inwestycyjną z racji II niedzieli miesiąca.

3. W tym tygodniu kancelaria parafialna nie będzie czynna. Pilne sprawy w miarę możliwości proszę załatwiać telefonicznie.

4. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Ofiary zbierane podczas poświęcenia będą przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.

5. Proszę o zgłaszanie telefonicznie lub w zakrystii par obchodzących w tym roku złote i srebrne jubileusze sakramentu małżeństwa. Na podstawie zebranych danych zostaną przesłane do Jubilatów zaproszenia na diecezjalny jubileuszpar małżeńskich w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Daniel CZAJCZYŃSKI, zam. w parafii Narodzenia NMP w Ociążu i Anna BAKALAREK, zam. w parafii św. Faustyny w Grodzisku Wlkp

1. Polecam do nabycia nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun, w którym m.in. o cudowności wody przywożonej z miejsc świętych w artykule „Woda z mocą”.

2. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i złożoną ofiarę na kwiaty oraz kaplicy. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i terenu wokół proszę rodziny mieszkające w Ociążu przy ul. Morawskiego 28, 28d, 28c, 28b. O posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie pod nr 20, 22.

3. Wszystkim życzę dobrej niedzieli.

ks. Eugeniusz Synowiec – Proboszcz