Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

ul. Kościelna 17, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel. 600 227 860, www.parafiaociaz.pl, mail - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

________________________________________________________________________________

 

Ogłoszenia Parafialne -

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 26 Maja 2024

 

 

 

 

 1. Niedziela Trójcy Świętej przypomina nam, że Bóg jest Jeden, ale w Trzech Osobach. To co łączy Trójcę Świętą to miłość, która rozlewa się na Kościół.

 2. W związku z wizytą w naszym dekanacie Ks. Biskupa Edwarda Kawy ze Lwowa i w odpowiedzi na prośbę mieszkających tam Polaków, dziś przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na pomoc naszym rodakom ze Lwowa, doświadczonym przez działania wojenne.

 3. W poniedziałek po Mszy św. zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.

 4. W środę o godz. 17.00 zbiórka ministrantów, po Mszy św. i procesji spotkanie dla członków Żywego Różańca.

 5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Msze św. będą o 7.00, o 8.30 w Kwiatkowie i o 10.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszymy z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Procesja pójdzie tradycyjną trasą, wyjdziemy na ulicę Wiejską, wejdziemy do parku, aby powrócić do kościoła ul. Kościelną. Proszę o przygotowanie ołtarzy rodziców dzieci pierwszokomunijnych, braci strażaków o pomoc przy zachowaniu bezpieczeństwa trasy procesji. Próba sypania kwiatków we wtorek o godz. 16.30.

 6. W Oktawie Bożego Ciała, od środy, codziennie Msza święta z nieszporami i procesją eucharystyczną. Bardzo proszę mieszkańców Kwiatkowa i rodziców dzieci pierwszokomunijnych o przygotowanie asysty na Uroczystość Bożego Ciała i wszystkie dni Oktawy. Proszę wszystkie osoby, szczególnie te, które będą w jakikolwiek sposób zaangażowane w procesji Bożego Ciała o godny, odpowiedni strój. Zapraszam poczty sztandarowe, ministrantów i dziewczynki sypiące kwiatki do asysty podczas procesji eucharystycznych. Zachęcam do udekorowania domów flagami i motywami eucharystycznymi.

 7. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec wynagradzający będzie wyjątkowo przed Mszą św., po Mszy św. z nieszporami - procesja eucharystyczna.

 8. Zapraszam na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. Dziś nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej w lesie w Kwiatkowie o godz. 19.00.

 9. Za tydzień przed kosciołem zbiórka na wsparcie budujących się kościołów w Diecezji Kaliskiej.

 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

 

- Przemysław Marek MIELCAREK, zam. w parafii w Ociążu i Aleksandra BĄCZKIEWICZ, zam. w parafii w Biskupicach Ołobocznych,

 

- Szymon BĄK, zam. w parafii w Ociążu i Klaudia Anna MARCINIAK, zam. w parafii w Ociążu.

 

Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić to do kancelarii parafialnej.

 

 1. Polecam do nabycia nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun, w którym między innymi przedstawieni zostali nowo wyświęceni kapłani naszej diecezji.

 2. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego oraz kaplicy. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i terenu wokół proszę rodziny mieszkające w Fabianowie przy ul. Szkolnej 64, 62, 60, 58. O posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie pod nr 52, 53.

 3. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli.

 

 

 

ks. Eugeniusz Synowiec – Proboszcz

 

 

 

 
Tu podaj tekst alternatywny