Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

ul. Kościelna 17, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel. 600 227 860, www.parafiaociaz.pl, mail - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

_________________________________________________________________________________

 

Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022

 

 1. Liturgia Słowa I niedzieli Adwentu wprowadza nas w czas oczekiwania i tęsknoty za przyjściem Pana. Niech nasze serca będą otwarte i gotowe na przyjęcie Zbawiciela.

 2. Zapraszam na Msze święte roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W sobotę roraty o godz. 7.30. Zapraszam wszystkie dzieci, szczególnie z klas III i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

 3. W środę po Mszy św. zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, można napisać intencję na kartkach pod chórem, w których będziemy się modlić podczas tego nabożeństwa. W środę katecheza dla wspólnoty żywego różańca.

 4. W czwartek spotkanie kręgu biblijnego o godz. 19.00 w domu katolickim.

 5. Odwiedziny Chorych z Komunią św. w najbliższy piątek – 2 grudnia, od godz. 11.00.

 6. Spowiedź z racji I Piątku miesiąca:

- w Ociążu od godz. 14.30 i Msza św. o godz. 15.00,

- w Kwiatkowie od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.30,

- w Ociążu spowiedź – od godz. 17.30. i Msza św. o 18.00.

W I piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. do godz. 20.00.

 1. W najbliższą sobotę 3 grudnia - po Mszy św. wieczornej różaniec i  Nabożeństwo pierwszosobotnie. W czasie tego nabożeństwa będziemy się modlić szczególnie o uzdrowienie naszych serc i owocne przeżycie Adwentu.

 2. W głównej kruchcie kościoła można nabyć poświęcone opłatki, niech symbolizują duchową więź nas wszystkich parafian, kiedy w gronie rodzinnym będziemy łamać się tym opłatkiem i składać świąteczne życzenia. Do nabycia są świece na stół wigilijny, dochód z ich sprzedaży jest wsparciem działalności Caritas naszej diecezji.

 3. Za tydzień w II niedzielę adwentu będziemy przeżywaćdzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbiórka ofiar an ten cel.

 4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty oraz za posprzątanie kaplicy. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i terenu wokół proszę rodziny mieszkające w Fabianowie przy ul. Osiedlowej 12, 13, 14, 16. O posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w  Kwiatkowie pod nr 20, 22.

 5. Polecam do nabycia nowy numer dwutygodnika Opiekun.

 6. Wszystkim życzę dobrego tygodnia i błogosławionej niedzieli.

 

ks. Eugeniusz Synowiec – Proboszcz

 

 

 

 

 

 
Tu podaj tekst alternatywny